![](/wp-content/uploads/2023/12/www.kar.org.gr_2023-12-07_20-47-40_stigmiotypo-2023-12-07-22.47.28.jpg)
Στην Δομή του Σχιστού διαμένουν περίπου 1.000 άτομα, εκ των οποίων το 1/3 είναι μικρά παιδιά, τα οποία φοιτούν σε σχολεία των κοντινών περιοχών. Οι συνθήκες είναι δύσκολες και οι ανάγκες μεγάλες κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς κυρίως σε σχολικά είδη και η έκκληση για βοήθεια από τις συντονίστριες εκπαίδευσης, επιτακτική για να μην μείνει κανένα παιδί εκτός σχολείου, περιθωριοποιηθεί με βλαπτικές συνέπειες στον ψυχισμό του.
Δεσμευτήκαμε για την αλληλεγγύη μας, αλλά και τις δράσεις μας για τα παιδιά εντός και εκτός δομής.
Η αλληλεγγύη θα νικήσει!
73