![](/wp-content/uploads/2023/09/www.kar.org.gr_2023-09-12_06-39-29_1.jpg)
Οι Taburo Bota έρχονται να ανεβάσουν την ένταση στην κεντρική σκηνή της 16ης Αντιρατσιστικής Γιορτής το Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου!
50 χρόνα Hip Hop κλείσαμε φέτος τον Αύγουστο. Και, όπως γνωρίζουμε, «Hip Hop is for the kids», όχι μόνο με την έννοια του αυθορμητισμού και της σύγκρουσης με το κυρίαρχο σοβαροφανές και «καθώς πρέπει» μοντέλο ζωής, αλλά κυρίως με την έννοια της μαθησιακής διαδικασίας, μιας διαδικασίας αυτοοργανωμένης και από τα κάτω για τα κάτω. «Each one teach one» λέει ένας βασικός κώδικας της Hiphop νοοτροπίας και το Κυριακάτικο Σχολείο Μεταναστών τον ακολουθεί πιστά. Ως Taburo Bota με μεγάλη μας χαρά στηρίζουμε τις δράσεις του και θέτουμε το δικό μας hip-hop σε συμπόρευση μαζί του.
51